-Yoğuşma- Anlamı Nedir?

Yoğuşma, baca içerisinde doğalgaz yandıktan sonra atmosfere su buharı çıkıyor (atıkgaz). Bu atık gazın içinde de su buharı var. Su buharındaki enerjiyi tekrar sisteme katarak o suyun enerjisinden yararlanmaktır. Yani siz sistemde soğuk suyu ısıtmak yerine ılık suyu ısıtıyorsunuz.

Yoğuşmalı Kombi Nedir?

Yoğuşmalı kombi doğalgazın içindeki su buharını iki defa kullanarak atmosfere atmadan tekrar sistemde kullanır. Bu sayede verim sağlar.

Firmamız kaliteli doğalgaz yoğuşmalı kombi markaları ile hizmet vermekte olup hızlı tesisat döşeme yapmaktadır.

!!!Yoğuşmalı Kombi Yüksek Metrajlı Radyatörlerde Daha Verimli Çalışır, NEDEN?

Çünkü; Yüksek sıcaklıkta çalıştıramazsınız yoğuşmalı kombiyi ve o zaman bir esprisi kalmaz yani -yoğuşma- yapmaz . Normal kombi gibi çalışır. Yüksek metrajlarda düşük sıcaklıkla su gezdirirseniz eviniz ısınır. Yoğuşmadan da verim alırsınız.

Yoğuşmalı ve Yoğuşmasız Kombinin Çalışma Prensibi Nedir?

Bacası etrafında ikinci hatta bazı kombilerde üçüncü bir eşanjör var. Oradan su buharının enerjisini eşanjör üzerine alıyor ve sisteme artı olarak verim sağlıyor.

Yoğuşmalı ve yoğuşmasız kombilerin çalışma prensibleri aynı. Sadece yoğuşmalı kombide eşanjör yani yoğuşma fazlalığı vardır.

Eşanjör, suyun ısıtıldığı bakır, paslanmaz çelik yada kombilerin kendilerine göre özel malzemelerden ürettiği bir parça. Isı transfer sağlayıcısı.

Yoğuşmalı Olmayan Normal Kombi (konvansiyonel) Nedir?

Normal kombi, yoğuşmalı kombi için bahsettiğimiz yoğuşma eşanjörü olmayan, yoğuşma yapmayan, sadece gazı yakıp atık gazını atmosfere atan kombidir.

Yoğuşmalı Kombinin Normal Kombiye Göre Avantajları Nelerdir?

En büyük avantajı enerji verimliliği sağlamasıdır.

Doğalgaz kombi fiyatları İzmir dolaylarında yüksek olmasına karşın Egedeniz Doğalgaz olarak müşterilerimize ekonomik fiyatlar sunmaktayız.

Normal Kombinin Yoğuşmalı Kombiye Göre Avantajları Nelerdir?

Kombi fiyatının uygun olması en büyük avantajıdır.

Doğalgaz kombi fiyatları İzmir için Egedeniz Doğalgaz müşterilerine galiteli ve güvenilir tesisatı uygun fiyatlara sunmaktadır.

Kombinin Türü Elektrik Faturasını ve Enerji Sarfiyatını Etkiler mi?

Doğalgaz yakımını etkiler. Yoğuşmalı kombide daha az yakarsınız ama elektrik sarfiyatı aynıdır. Etkilemez.

İzmir doğalgaz tesisatı döşeme hizmeti de veren firmamız  kaliteli hizmeti ekonomik fiyatlara sunmaktadır.

İzmir Doğalgaz Tesisatı Döşeme Kaç Gün Sürer?

İzmir doğalgaz tesisatı döşeme, kaliteli ekipli bir firmayla normalde işler bir gün de biter. Ama işten anlamayan bir kadroyla bir haftada bitirende var on beş günde bitirende. Önemli olan işi bilen firmanın yönetmiş olduğu usta personel.

Egedeniz Doğalgaz her biri alanında uzman kadrosu ile İzmir doğalgaz tesisatı döşeme konusunda hızlı, kaliteli ve garantili çözümler sunmaktadır.

İzmir Doğalgaz Tesisatı Döşeme Esnasında Duvarlara ve Yerlere Zarar Gelmekte midir?

İzmir doğalgaz tesisatı döşeme sırasında kırılması gerekli mecbur yerler var.
Örneğin; Radyatör için doğalgaz geçeceği yer pançla deliniyor, radyatör asılacak yerler matkapla deliniyor ama bunların alçı sıva tadilatları yapılıyor.

Kombi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle kombi alırken ne kadar harcama yapacağız bunu belirlememiz gerekiyor. Daha sonra enerji verimliliğine göre yoğuşmalı mı, evin m² si, dairenin konumu (üst kat- alt kat- ara kat) vb.

Hermetik Kombi Nedir?

Hermetik, baca sistemidir. Yanma havasını dışarıdan alır ve atık gazını da dışarıya verir. Çift cidarlı bacalardır. Şu an kullanılan bütün yoğuşmalı konvansiyonel cihazlar hermetik bacalıdır.

Firmamız en keliteli doğalgaz yoğuşmalı kombi markaları ile siz değerli müşterilerimize kaliteli ve güvenilir hizmet sunmaktadır.

Kombi Kapasitesi Nedir?

Dairenin m² sine göre belli bir ısı ihtiyacı ve ona ısı sağlayacak olan belli bir kombi vardır. Yani petek hesabı yaparsınız. Örneğin; 1 (bir) petek 1200 k. cal gelir , 7m petek 8400 k.cal /saat ısı ihtiyacı vardır. Bu ısı ihtiyacını karşılayacak kombi seçersiniz. Evinizin metrajı yüksek ise ona göre yüksek kapasiteli, düşük ise düşük kapasiteli cihaz seçersiniz.

İzmir doğalgaz tesisatı döşeme işleminde Egedeniz Doğalgaz uzman kadrosu ile tesisatın döşeneceği alanın keşfi için gelir, analiz eder ve en uygun kombiyi önerir.

Kombi Kapasitesini Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Petek metrajı en büyük etkendir

Kombi Bakımı Ücretli midir ve Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Kombi bakımı ücret dahilinde yapılır. İlk 2-3 yıl bakım istemez zaten garanti kapsamındadır. Daha sonra yılda bir bakım yapılmasını tavsiye ediyoruz. Çünkü; içinden su geçtiği için eşanjörlerin filtrelerin temizlenmesi gerekir.

Kombi ile Isınmak Güvenli Midir?

Tabiki güvenlidir. Kombinin içindeki gaz yanıp gidiyor. Sonuç olarak kombi ile ısınmazsanız kömür yada elektrikle ısınacaksınız. Hepsinin tehlikesi var. İçinde en güvenlisi klima ama onunda elektrik sarfiyatı çok fazladır.

Kombimi En Ekonomik Nasıl Kullanabilirim?

Oda termostadı, termostatik vana gibi tasarruf sağlayacak cihazlar kullanmalısınız. Size tavsiyemiz, oda termostadı kullanmanız.

Radyatör Havasını Nasıl Alabilirim?

Radyatörlerin üst tarafında, sağında yada solunda (montajın yerine göre değişir) tornavida ağızlı purjör anahtar yeri vardır. Orayı çevirerek su gelene kadar havasını alırsınız. Bu arada radyatör havası alınırken kombinin su basıncı düşer. Su basmamız gereklidir. Kombinin su basıncı 1,5 – 2 bar arası olmalıdır.

Isı Pompası

Kurulum maliyeti yüksek olan cihazlardır. Isı pompası klima mantıklı çalışıyor. Havadan aldığı enerjiyi suya çeviriyor.

Isı pompası doğalgaz olmayan yerlerde tercih ediliyor. Hava, su ve toprak kaynaklı olmak üzere 3 çeşittir.